Deptak i Molo w Jastarni: Spacer ku Morzu

06 / 12 / 2023
Artykuły
Skopiowano!

W roku 2006 nad brzegiem Zatoki Puckiej w Jastarni powstało imponujące molo o długości 120 metrów. To wyjątkowe miejsce, położone na przedłużeniu ulicy Stelmaszczyka, stanowi serce miasta i jest głównym szlakiem spacerowym, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy przyciąga turystów z różnych zakątków kraju. To miejsce oferuje nie tylko piękne widoki na Zatokę Pucką, ale także zapierające dech w piersiach zachody słońca.

W sezonie letnim molo staje się pulsującym centrum aktywności. Na deptaku znajdziemy szeroki wybór lokali gastronomicznych, szkółek windsurfingu oraz wypożyczalni sprzętu wodnego, w tym motorówek, rowerków wodnych i kajaków. To idealne miejsce, by spróbować swoich sił w różnych sportach wodnych lub po prostu cieszyć się chwilą relaksu na pięknych wodach Zatoki Puckiej.

Na samym końcu molo umieszczona została interesująca tablica informacyjna, przedstawiająca różnorodność ptaków, które można obserwować nad Zatoką Pucką. Opisy ptaków są dostępne zarówno w języku polskim, jak i kaszubskim, co podkreśla bogactwo kulturowe tego regionu.

Dodatkowym elementem atrakcyjności molo są dwie tablice, na których znajdują się nazwy miejscowości widocznych na horyzoncie. To nie tylko ciekawostka dla turystów, ale także pomoc w zrozumieniu geografii tego malowniczego regionu.

Ulica Stelmaszczyka, która biegnie przez miasto, nabiera szczególnego uroku w sezonie letnim. Stanowi ona naturalne przedłużenie molo i pełni funkcję deptaka spacerowego. To idealne miejsce na spokojny spacer, gdzie można delektować się widokiem Zatoki Puckiej, spacerując wśród innych turystów. Atmosfera jest wyjątkowa, a ulica staje się integralną częścią atrakcji Jastarni.

Podsumowując, molo w Jastarni to nie tylko atrakcyjne miejsce do podziwiania pięknych krajobrazów i aktywnego spędzania czasu na wodzie, ale także ważny element kultury i turystyki tego urokliwego nadmorskiego miasteczka. Przykuwa uwagę swoją różnorodnością i ofertą, przyciągając turystów oraz zachęcając ich do odkrywania uroku Zatoki Puckiej.

Szukasz noclegu nad morzem?

Zobacz apartamenty