Loty widokowe i skoki ze spadochronem: Ekstremalne Wrażenia

06 / 12 / 2023
Artykuły
Skopiowano!

Przygoda w strefie spadochronowej, to nie tylko ekstremalny skok, ale także niepowtarzalne doświadczenie, które pozwoli Ci zobaczyć świat z zupełnie nowej perspektywy. To jedyna strefa, gdzie możesz podziwiać przepiękny Półwysep Helski, Zatokę Gdańską i Morze Bałtyckie z wysokości 4000 metrów nad ziemią.

Ekipa instruktorów to prawdziwi profesjonaliści z ogromnym doświadczeniem w organizacji skoków spadochronowych oraz lotów widokowych nad Półwyspem Helskim. To ludzie, którzy mają na swoim koncie tysiące skoków, lata praktyki, rekordy spadochronowe i medale zdobyte na Mistrzostwach Polski. To właśnie dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu zapewnione są nie tylko niezapomniane przeżycia, ale także całkowite bezpieczeństwo.

Podczas lotu osiągamy wysokość 300-400 metrów, co pozwoli nam podziwiać nieziemski widok na morze, zatokę i malowniczy Półwysep Helski. Przelot trwa około 15 minut, a to my mamy kontrolę nad tym, w którym kierunku chcemy polecieć – w stronę Helu czy Władysławowa. Helikopter pomieści maksymalnie 6 osób, więc to także świetna okazja do wspólnego dzielenia się tą wyjątkową przygodą z przyjaciółmi.

Oprócz lotów widokowych, strefa oferuje również skoki ze spadochronem, zwane skokami tandemowymi, skierowane do osób zupełnie niedoświadczonych, których nazywamy pasażerami tandemu. Każdy pasażer otrzymuje swojego doświadczonego instruktora, znanego jako pilot tandemowy. Po krótkim szkoleniu i ubraniu specjalnej uprzęży, wsiadacie razem do samolotu i wspólnie docieracie na wysokość 4000 metrów. Wasze uprzęże są ze sobą spięte, dzięki czemu skaczecie na jednym spadochronie.

Pierwszy etap to niezapomniane swobodne spadanie, kiedy to spadochron jest jeszcze zamknięty, a prędkość opadania może przekraczać 200 km/h przez minutę. W tym momencie może nam towarzyszyć kamerzysta, który rejestruje całe przeżycie, nagrywając film i robiąc zdjęcia. Następnie instruktor otwiera spadochron, co rozpoczyna drugi etap skoku, czyli lot na czaszy, trwający kilka-kilkanaście minut. Na koniec lądujemy na lotnisku lub, jeśli mamy ochotę, na plaży.

Zespół pracuje tylko z najlepszymi, doświadczonymi instruktorami tandemowymi i używany jest tylko sprawdzony sprzęt. Rezerwacje można dokonywać telefonicznie lub online.

Warto wiedzieć, że skok w tandemie nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Dostajemy kombinezon i okulary ochronne – to wszystko, czego potrzebujemy do bezpiecznego skoku spadochronowego. Jednak zalecamy ubranie wygodnego stroju i sportowych butów, najlepiej sznurowanych, aby uniknąć ich zgubienia podczas lotu. Jeśli warunki atmosferyczne pozwalają, możemy poczuć wiatr na skórze, pomijając kombinezon.

Nie musimy też przechodzić długiego szkolenia. Nasz pilot tandemowy przygotuje nas do skoku, wyjaśni etapy skoku i udzieli prostych wskazówek. Nasze zadania są naprawdę proste: oddychaj, ciesz się widokiem i baw się dobrze!;)

Badania lekarskie nie są konieczne, ale jeśli mamy jakiekolwiek dolegliwości, koniecznie poinformujmy o nich swojego pilota tandemowego.

Niekoniecznie musimy być na czczo przed skokiem. Może wydawać się, że lepiej przyjść na pusty żołądek, ale lekki posiłek zjedzony jakiś czas przed skokiem nie zaszkodzi (jeśli tylko nie będzie to kilogramowy stek z łososia z głębokiego tłuszczu, pochłonięty w pośpiechu przed samym startem).

Najważniejsze to przynieść ze sobą dobry humor, bo to gwarantuje niezapomniane przeżycie! Pamiętajmy, że to jedyna taka okazja, aby poznać świat z perspektywy ptaka i poczuć dawkę adrenaliny, której nie dostarczy żadna inna atrakcja.

Szukasz noclegu nad morzem?

Zobacz apartamenty